Ankieta

Najczęściej czytam:


wyniki

   Gminna Biblioteka Publiczna w Kuczborku-Osadzie funkcjonuje od 1949 r. Obecnie gminną sieć biblioteczną tworzy placówka główna w Kuczborku i filia biblioteczna w Zielonej.

  W 2010 r. Biblioteka w Kuczborku przeniesiona została do wyremontowanego budynku, który dzieli z Gminnym Ośrodkiem Kultury i przedszkolem. Nowa, dogodna lokalizacja (w centrum miejscowości), dobre warunki lokalowe, odpowiedni sprzęt komputerowy i multimedialny, w jaki wyposażona jest Biblioteka oraz bogaty i różnorodny księgozbiór sprawia, że jest to miejsce przyjazne i pożyteczne dla mieszkańców gminy.

   Biblioteka oprócz działalności podstawowej prowadzi i organizuje dodatkowe działania kulturalne i edukacyjne: konkursy plastyczne np. na ozdobę wielkanocną, zajęcia plastyczne dla przedszkolaków i uczniów, różnego rodzaju warsztaty. Sąsiedztwo przedszkola sprzyja bliskiej współpracy. W Bibliotece odbywa się głośne czytanie bajek w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Istnieje także „kącik malucha” dla najmłodszych użytkowników.

 W 2013 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Kuczborku-Osadzie zakwalifikowała się do III rundy Programu Rozwoju Bibliotek (PRB), jako jedna z 15 bibliotek z wojwództwa mazowieckiego Dzięki udziałowi w programie wszystkie placówki biblioteczne pozyskały sprzęt komputerowy i multimedialny dla użytku mieszkańców. Ponadto pracownicy uczestniczyli w cyklu szkoleń specjalistycznych, czego rezultatem było opracowanie planu rozwoju Biblioteki na lata 2014-2016. Dokument ten wytycza kierunki rozwoju i działania naszej placówki. 

Gminna Biblioteka Publiczna
w Kuczborku - Osadzie

ul. Mickiewicza 7d
09-310 Kuczbork
tel. 23 657 63 91
e-mail: gbskuczbork@op.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - wtorek 9:00 - 17:00
środa - piątek 8:00 - 16:00

Licznik odwiedzin: 56444
http://www.fundacja.orange.pl/
http://www.ebib.info/
http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/
http://www.mkidn.gov.pl/
http://www.bn.org.pl/
http://bibliotekazielona2.blogspot.com/